اطلاعات اولیه

ماده 1 اطلاعات فروشنده

ماده 1.1 – فروشنده
عنوان:  شرکت آب افزار ویرا
آدرس: ولی عصر خیابان مخابرات ساختمان راش طبقه دو واحد دو
تلفن: 041333313063

ماده 1.2 – خریدار

شخصی که به عنوان مشتری در سایت خرید abafzarvira.com عضویت دارد. آدرس و اطلاعات تماس استفاده شده در حالی که اعضا برتری خواهند داشت.

ماده 2 ویژگی های محصول مورد فروش

ویژگی های اساسی کالا یا خدمات در abafzarvira.com موجود است. شما می توانید ویژگی های اساسی محصول را در طول کمپین بررسی کنید.

قیمت های درج شده و اعلام شده در سایت قیمت فروش می باشد. قیمت ها و وعده های اعلام شده تا زمان به روز رسانی و تغییر معتبر است. قیمت های اعلام شده برای یک بازه زمانی تا پایان بازه زمانی مشخص شده معتبر می باشد.

این شامل نوع، مقدار، برند/مدل، رنگ، تعداد کالا/محصولات/خدمات، قیمت فروش، روش پرداخت، اطلاعات زمان نهایی شدن سفارش است.

هزینه ارسال که هزینه ارسال محصول می باشد توسط خریدار پرداخت می شود و قابل استرداد نمی باشد.

ماده 3 مقررات عمومی

3.1) خریدار در سایت abafzarvira.com اعلام می کند که اطلاعات اولیه مشخصات اولیه، قیمت فروش و نحوه پرداخت کالای موضوع قرارداد را مطالعه و دریافت کرده و تاییدیه لازم را به صورت الکترونیکی داده است. خریدار؛ با تایید این اطلاعات اولیه به صورت الکترونیکی، فروشنده تایید می کند که آدرسی را که باید توسط فروشنده قبل از انعقاد قراردادهای راه دور به خریدار داده شود، ویژگی های اولیه محصولات سفارش داده شده، قیمت محصولات از جمله مالیات، پرداخت دریافت کرده است. و اطلاعات تحویل دقیق و کامل.
3.2) محصول موضوع قرارداد با توجه به مسافت محل سکونت خریدار برای هر محصول، در مدت زمان مشخص شده در اطلاعات اولیه وب سایت، به خریدار یا شخص/سازمان به آدرس ذکر شده تحویل می شود. که از مهلت قانونی 30 روزه تجاوز نکند.
3.3) در صورت عدم تحویل کالای سفارش داده شده به خریدار به دلیل مشکلاتی که شرکت باربری در هنگام تحویل کالا به خریدار با آن مواجه می شود، فروشنده مسئولیتی نخواهد داشت.
3.4) فروشنده مسئولیت تحویل کالای قراردادی را به صورت سالم، کامل، مطابق با صلاحیت های مشخص شده در سفارش و همراه با اسناد گارانتی و دفترچه راهنمای کاربر در صورت وجود بر عهده دارد.
3.5) فروشنده ممکن است قبل از انقضای تعهد عملکرد قراردادی، محصول متفاوتی را با کیفیت و قیمت برابر، با اطلاع خریدار و با اخذ تأیید صریح آن عرضه کند.
3.6) اگر فروشنده نتواند به تعهدات قراردادی خود عمل کند در صورتی که انجام محصول یا خدمات موضوع سفارش غیرممکن شود، این وضعیت را قبل از انقضای تعهد اجرای قرارداد به مصرف کننده اعلام می کند و کل قیمت را به خریدار برمی گرداند. 10 روز.
3.7) این فرم اطلاعات اولیه برای تحویل محصول باید به صورت الکترونیکی تأیید شود. در صورتی که به هر دلیلی قیمت محصول در سوابق بانکی پرداخت یا باطل نشد، فروشنده از تعهد خود مبنی بر تحویل کالا مبرا تلقی می شود.
3.8) پس از تحویل کالا، در صورتی که بانک یا مؤسسه مالی مربوطه به دلیل استفاده غیرمنصفانه یا غیرقانونی از کارت اعتباری خریدار توسط افراد غیرمجاز، بهای کالا را به فروشنده پرداخت ننماید. تقصیر خریدار ظرف 3 روز به شرطی که خریدار محصول را به او تحویل داده باشد باید ظرف مدت 3 روز به فروشنده بازگردانده شود. در این صورت هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.
3.9) در صورتی که فروشنده نتواند کالای موضوع قرارداد را به دلیل فورس ماژور یا شرایط فوق العاده مانند شرایط آب و هوایی مانع از حمل و نقل، قطع حمل و نقل در موعد مقرر تحویل دهد، فروشنده موظف است به خریدار اطلاع دهد. در این صورت، خریدار ممکن است از یکی از حقوق لغو سفارش استفاده کند، کالای موضوع قرارداد را در صورت وجود جایگزین کند و یا زمان تحویل را تا رفع مانع به تعویق بیندازد. در صورت انصراف خریدار از سفارش، مبلغ پرداختی به صورت نقدی و کامل ظرف مدت 10 روز به وی پرداخت می شود. در پرداخت‌هایی که خریدار با کارت اعتباری انجام می‌دهد، مبلغ محصول ظرف 7 روز پس از لغو سفارش توسط خریدار به بانک مربوطه عودت داده می‌شود. از آنجایی که انعکاس این مبلغ در حساب های خریدار پس از بازگشت به بانک کاملاً به فرآیند تراکنش بانکی مربوط می شود، ممکن است خریدار به هیچ وجه نتواند برای تاخیرهای احتمالی مداخله کند و به طور متوسط ​​بین 2 تا 3 زمان می برد. هفته‌ها مبلغی که فروشنده به کارت اعتباری بازگردانده شده است تا توسط بانک به حساب BUYER منعکس شود.

ماده 4 حق انصراف

خریدار؛ در قراردادهای از راه دور فروش کالا، محصول (به استثنای بلیط کنسرت و رویداد) می تواند با رد کالا بدون مسئولیت قانونی یا کیفری و بدون ذکر دلیل، در مدت 14 (چهارده) روز از حق خود برای انصراف از قرارداد استفاده کند. از تاریخ تحویل محصول به خود یا به شخص/سازمان در آدرس ذکر شده. در قراردادهای از راه دور مربوط به ارائه خدمات، این مدت از تاریخ امضای قرارداد شروع می شود. قبل از انقضای حق انصراف، در قراردادهای خدماتی که انجام خدمات با تأیید مصرف کننده شروع شده باشد، نمی توان از حق انصراف استفاده کرد. هزینه های ناشی از استفاده از حق انصراف متعلق به فروشنده است.

برای استفاده از حق انصراف، باید ظرف 14 روز از طریق پست سفارشی، فکس یا پست الکترونیکی به فروشنده اطلاع رسانی شود و محصول طبق مفاد ماده 5 مورد استفاده قرار نگیرد. اگر این حق اعمال شود،

الف) فاکتور کالای تحویلی به شخص سوم یا خریدار، (در صورتی که فاکتور کالای مرجوعی شرکتی باشد، باید همراه با فاکتور مرجوعی صادر شده توسط موسسه در هنگام مرجوعی ارسال شود. سفارش چه فاکتورهایی را برمی گرداند. که از طرف مؤسسات صادر می شوند، نمی توانند تکمیل شوند مگر اینکه یک فاکتور بازگشت صادر شود.)

ب) فرم استرداد

ج) محصولاتی که باید مرجوع شوند باید کامل و بدون آسیب به همراه جعبه، بسته بندی و لوازم جانبی استاندارد در صورت وجود تحویل داده شوند.

د) فروشنده موظف است حداکثر ظرف مدت 10 روز از زمان دریافت اخطار انصراف، کل قیمت و اسنادی را که خریدار را بدهکار کرده است، به خریدار عودت دهد و ظرف 20 روز کالا را عودت دهد.

ه) در صورت کاهش ارزش کالا به دلیل تقصیر خریدار یا غیرممکن شدن مرجوعی، خریدار موظف است خسارات فروشنده را به میزان تقصیر خریدار جبران کند.

و) در صورت افت کمتر از سقف مبلغ تعیین شده توسط فروشنده به دلیل اعمال حق انصراف، مبلغ تخفیف استفاده شده در محدوده کمپین لغو می شود.

ز) هزینه ارسال پرداخت شده در زمانی که محصول برگشتی به دلیل حق انصراف به فروشنده بازگردانده می شود، برای سفارشات داخلی توسط فروشنده و برای سفارشات خارج از کشور توسط خریدار پوشش داده می شود.

ح) فروشنده هزینه ارسال دریافتی از خریدار را در حین فروش محصول بازپرداخت نمی کند.

ماده 5 محصولاتی که با حق انصراف قابل استفاده نیستند

کالاهایی که مطابق میل خریدار یا به وضوح مطابق با نیازهای شخصی او تهیه شده و به دلیل ماهیتشان برای برگشت مناسب نیستند و در خطر فاسد شدن سریع یا احتمال انقضا هستند و موارد ضبط شده صوتی یا تصویری ، برنامه های نرم افزاری و مواد مصرفی کامپیوتری، مشروط بر اینکه بسته توسط خریدار باز شده باشد، استرداد وجه طبق مقررات امکان پذیر نمی باشد.

 

در اجرای این اطلاعات اولیه، کمیته‌های داوری مصرف‌کننده و دادگاه‌های مصرف‌کننده در محلی که خریدار کالا یا خدمات را خریداری می‌کند و محل اقامت در آن قرار دارد، تا سقف ارزش اعلام شده توسط وزارت صنعت و تجارت مجاز هستند.
فروشنده درخواست های خود را در مورد شکایات و اعتراضات به T.C ارسال می کند. مصرف‌کننده می‌تواند در حدود پولی که در آذرماه هر سال توسط وزارت صنعت و تجارت تعیین می‌شود، مشکلات را به دیوان داوری یا دادگاه مصرف‌کننده در محل خرید کالا یا خدمات یا محل سکونت خود مطرح کند. اطلاعات محدودیت پولی به شرح زیر است:

قابل اجرا از 1/1/2012:

الف) حد پایین پولی برای مشکلات مصرف کننده مندرج در بندهای 5 و 6 ماده 22 اصلاحی قانون 4077 حمایت از حقوق مصرف کننده دلیلی بر این امر خواهد بود که تصمیمات هیأت های داوری در محاکم فوق العاده یا مصرف کننده خواهد بود. الزام آور باشد، 1161.67 TL است،
ب) در بند سوم ماده 5 آیین نامه کمیته های داوری مشکلات مصرف کنندگان که در روزنامه رسمی مورخ 8/1/1382 به شماره 25186 منتشر شده است، سقف پایین پولی برای کمیته های داوری استانی فعال در استان های دارای کلان شهر به. مسئول و مجاز به رسیدگی به اختلافات 3.032، 65 لیر است.

این اطلاعات اولیه برای مقاصد تجاری ساخته شده است.

قرارداد فروش از راه دور

ماده 1 – احزاب

1.1 – فروشنده

عنوان:  شرکت آب افزار ویرا
آدرس: ولی عصر خیابان مخابرات ساختمان راش طبقه دو واحد دو
تلفن: 041333313063

آدرس ایمیل: info@abafzarvira.com

1.2 – خریدار

شخصی که به عنوان مشتری در سایت خرید abafzarvira.com عضویت دارد.

آدرس و اطلاعات تماس استفاده شده در حالی که اعضا برتری خواهند داشت.

ماده 2 – موضوع

موضوع این قرارداد قانون 6502 حمایت از مصرف کنندگان و اصول کاربردی قراردادهای از راه دور در خصوص فروش و تحویل کالا می باشد که کیفیت و قیمت فروش آن در زیر مشخص شده است که خریدار به صورت الکترونیکی سفارش داده است. از وب سایت فروشنده abafzarvira.com تعیین حقوق و تعهدات طرفین مطابق با مقررات آیین نامه رویه ها و رویه ها است.

ماده 3 – محصول قراردادی
این شامل نوع، مقدار، برند/مدل، رنگ، تعداد کالا/محصولات/خدمات، قیمت فروش، روش پرداخت، اطلاعات زمان نهایی شدن سفارش است.

ماده 4 – مقررات عمومی
4.1 خریدار در وب سایت abafzarvira.com با توجه به مشخصات اولیه کالای موضوع قرارداد، قیمت فروش شامل کلیه مالیات ها، نحوه پرداخت و تحویل و هزینه های آن بر عهده خریدار، تحویل می باشد. مدت و نام تجاری کامل، آدرس کامل و اطلاعات تماس فروشنده اعلام می کند که اطلاعات اولیه را مطالعه کرده و در محیط الکترونیکی تاییدیه لازم را داده است.

خریدار؛ با تایید الکترونیکی این قرارداد، تایید می کند که قبل از انعقاد قراردادهای راه دور، آدرسی که فروشنده به مصرف کننده می دهد، ویژگی های اولیه محصولات سفارش داده شده، قیمت محصولات شامل مالیات، اطلاعات پرداخت و تحویل کالا می باشد.

4.2 محصول موضوع قرارداد با توجه به مسافت محل اقامت خریدار برای هر محصول، در مدت زمانی مشخص شده در اطلاعات اولیه در وب سایت به آدرس ذکر شده به خریدار یا شخص/سازمان تحویل داده می شود، مشروط بر اینکه چنین نباشد. از دوره قانونی 30 روزه فراتر رود. هرگونه هزینه ارسال در رابطه با تحویل مندرج در ماده 3 بر عهده خریدار خواهد بود و در فاکتور سفارش تحت عنوان “هزینه ارسال” منعکس می شود.

4.3 اگر قرار است محصول موضوع قرارداد به شخص/سازمان دیگری غیر از خریدار تحویل داده شود، در صورتی که شخص/سازمان تحویلی تحویل را نپذیرد، فروشنده نمی تواند مسئولیتی داشته باشد.

4.4 در صورت عدم تحویل کالای سفارش داده شده به خریدار به دلیل مشکلاتی که شرکت باربری در هنگام تحویل کالا به خریدار با آن مواجه می شود، فروشنده مسئولیتی نخواهد داشت.

4.5 فروشنده مسئولیت تحویل کالای قراردادی را به صورت کامل و محکم و مطابق با صلاحیت های مشخص شده در سفارش و در صورت وجود با اسناد گارانتی و دفترچه راهنمای کاربر بر عهده دارد.

4.6 فروشنده ممکن است قبل از انقضای تعهد اجرای قرارداد، محصول متفاوتی با کیفیت و قیمت برابر به خریدار عرضه کند، مشروط بر اینکه بر اساس دلیل موجه باشد.

4.7 اگر فروشنده به تعهدات قراردادی خود عمل نکند در صورتی که انجام محصول یا خدمات موضوع سفارش غیرممکن شود، باید این وضعیت را قبل از انقضای تعهد اجرای قراردادی به مصرف کننده اطلاع دهد و ممکن است کالای دیگری را به خریدار عرضه کند. محصولی با کیفیت و قیمت برابر

4.8 برای تحویل کالای موضوع قرارداد، نسخه امضا شده این قرارداد باید به فروشنده تحویل داده شود و قیمت به صورت پرداختی به ترجیح خریدار پرداخت شود. در صورتی که به هر دلیلی قیمت محصول در سوابق بانکی پرداخت یا باطل نشد، فروشنده از تعهد خود مبنی بر تحویل کالا مبرا تلقی می شود.

4.9 خریدار می پذیرد و متعهد می شود که اطلاعات کارت اعتباری که در هنگام خرید در سیستم تعریف کرده است صحیح باشد و کلیه مسئولیت های قانونی و کیفری ناشی از استفاده از این کارت اعتباری بر عهده وی باشد. پس از تحویل کالا، در صورتی که بانک یا مؤسسه مالی مربوطه به دلیل استفاده غیرمنصفانه یا غیرقانونی از کارت اعتباری خریدار توسط افراد غیرمجاز، نه به دلیل تقصیر خریدار، قیمت محصول را به فروشنده پرداخت نکند، مشروط بر اینکه کالا ظرف 3 روز به BUYER تحویل داده شده است. باید برای فروشنده ارسال شود در این صورت هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد. در صورتی که خریدار کالا را پس ندهد، در صورتی که به هر دلیل قیمت محصول از کارت اعتباری کسر نشود و یا قیمت محصول به کارت اعتباری بازگردانده شود، قیمت محصول بدون هیچ اخطاری به حساب های بانکی فروشنده واریز خواهد شد. .

4.10 اگر فروشنده نتواند کالای موضوع قرارداد را به دلیل فورس ماژور یا شرایط فوق العاده مانند شرایط آب و هوایی مانع از حمل و نقل، قطع حمل و نقل در موعد مقرر تحویل دهد، فروشنده موظف است به خریدار اطلاع دهد. در این صورت، خریدار ممکن است از یکی از حقوق لغو سفارش استفاده کند، کالای موضوع قرارداد را در صورت وجود جایگزین کند و یا زمان تحویل را تا رفع مانع به تعویق بیندازد. در صورت انصراف خریدار از سفارش، مبلغ پرداختی به صورت نقدی و کامل ظرف مدت 10 روز به وی پرداخت می شود.

 

4.11 امتیازهایی که فروشنده از طریق کمپین به مشتری داده می شود فقط برای یک خرید معتبر است. این امتیازها حتی در صورت برگشت کالا غیر قابل استرداد هستند.

در پرداخت‌هایی که خریدار با کارت اعتباری انجام می‌دهد، مبلغ محصول ظرف 7 روز پس از لغو سفارش توسط خریدار به بانک مربوطه عودت داده می‌شود. از آنجایی که انعکاس این مبلغ در حساب های خریدار پس از بازگشت به بانک کاملاً به فرآیند تراکنش بانکی مربوط می شود، ممکن است خریدار به هیچ وجه نتواند برای تاخیرهای احتمالی مداخله کند و به طور متوسط ​​بین 2 تا 3 زمان می برد. هفته‌ها مبلغی که فروشنده به کارت اعتباری بازگردانده شده است تا توسط بانک به حساب BUYER منعکس شود.

ماده 5 – حق انصراف
خریدار این حق را دارد که ظرف مدت 14 روز از زمان تحویل محصول موضوع قرارداد به خود یا شخص/سازمان در آدرس ذکر شده، بدون نیاز به نشان دادن دلیل، انصراف دهد.

با این حال، محصول را نمی توان برای محصولات، کمپین ها و محصولات تبلیغاتی که به طور ویژه برای خریدار تهیه شده است، برای فروش ارائه شده و/یا برای روزهای خاصی مانند شب سال نو، تعطیلات، روز مادر وارد کرد، بازگرداند. خریدار این شرایط را می پذیرد و خرید خود را انجام می دهد.

برای استفاده از حق انصراف، باید ظرف 14 روز از طریق فکس یا ایمیل به فروشنده اطلاع داده شود و کالا طبق مفاد ماده 6 استفاده نشده باشد. اگر این حق اعمال شود،

الف) فاکتور کالای تحویلی به شخص سوم یا خریدار، (در صورتی که فاکتور کالای مرجوعی شرکتی باشد، هنگام مرجوعی باید همراه با فاکتور مرجوعی صادر شده توسط موسسه ارسال شود. سفارش مرجوعی می شود که فاکتور آن باشد. صادر شده از طرف موسسات تکمیل نمی شود مگر اینکه فاکتور بازگشت صادر شود)

ب) فرم استرداد

ج) محصولاتی که باید ظرف 14 روز مرجوع شوند باید کامل و بدون آسیب به همراه جعبه، بسته بندی و لوازم جانبی استاندارد در صورت وجود تحویل داده شوند. قیمت محصول ظرف 10 روز پس از دریافت این اسناد توسط فروشنده به خریدار بازگردانده می شود.

هزینه ارسال کالای برگشتی به دلیل حق انصراف، برای سفارشات داخلی به عهده فروشنده و برای سفارشات خارج از کشور بر عهده خریدار می باشد. فروشنده هزینه ارسال دریافتی از خریدار را در حین فروش محصول بازپرداخت نمی کند.

هنگام بازگرداندن کالا به فروشنده، اصل فاکتور ارسال شده به BUYER در هنگام تحویل کالا نیز باید مسترد شود (برای اطمینان از ثبات در سوابق حسابداری ما) انجام نمی شود، کالا به خریدار بازگردانده می شود. به همین ترتیب در مقابل پرداخت. بر روی فاکتوری که قرار است به همراه کالا مرجوع شود، عبارت «فاکتور برگشتی» نوشته و توسط خریدار امضا خواهد شد.

 

ماده 6 – محصولاتی که نمی توان با حق انصراف از آنها استفاده کرد
به طبع آن؛ برای محصولات یکبار مصرف، نرم افزارها و برنامه های قابل کپی، محصولاتی که به سرعت خراب می شوند یا احتمال انقضا دارند، بازگشت پذیرفته نمی شود.

ماده 7 – بدهی بدهی
در صورت نکول خریدار، خریدار متعهد به پرداخت ضرر و زیان فروشنده به دلیل تاخیر در انجام بدهی می شود. در مواردی که نکول خریدار ناشی از تقصیر فروشنده باشد، خریدار موظف به پاسخگویی به ادعای ضرر و زیان نخواهد بود.

ماده 8 – دادگاه مجاز

در اجرای این اطلاعات اولیه، کمیته‌های داوری مصرف‌کننده و دادگاه‌های مصرف‌کننده در محلی که خریدار کالا یا خدمات را خریداری می‌کند و محل اقامت در آن قرار دارد، تا سقف ارزش اعلام شده توسط وزارت صنعت و تجارت مجاز هستند.
فروشنده درخواست های خود را در مورد شکایات و اعتراضات به T.C ارسال می کند. مصرف‌کننده می‌تواند در حدود پولی که در آذرماه هر سال توسط وزارت صنعت و تجارت تعیین می‌شود، مشکلات را به دیوان داوری یا دادگاه مصرف‌کننده در محل خرید کالا یا خدمات یا محل سکونت خود مطرح کند. اطلاعات محدودیت پولی به شرح زیر است:

قابل اجرا از 28/05/2014;

الف) مطابق ماده 68 قانون حمایت از مصرف کنندگان به شماره 6502، کمیته های داوری مصرف کننده منطقه در دعاوی با ارزش کمتر از دو هزار لیره ترکیه، کمیته های داوری مصرف کننده استانی در دعاوی کمتر از سه هزار لیره ترکیه و در استان های دارای کلان شهرها. وضعیت، دو هزار لیر ترکیه و سه در اختلافات بین هزار لیره ترکیه، درخواست به کمیته داوری مصرف کننده استانی الزامی است.

ب) در صورت اختلاف بر سر ارزش تعیین شده، باید به دادگاه مصرف و در جاهایی که دادگاه مصرف وجود ندارد، باید به دادگاه های مدنی بدوی به عنوان دادگاه مصرف مراجعه شود.

این اطلاعات اولیه برای مقاصد تجاری ساخته شده است.

لطفا توجه داشته باشید: لطفا قبل از امضای گزارش بار، بررسی کنید که آیا بسته بار شما به دلیل حمل و نقل آسیب دیده است یا خیر. اگر به هر دلیلی به بسته بار شما آسیبی وارد شد، لطفاً بدون امضای اسناد مربوط به تحویل، بار خود را به افسر بار برگردانید. محصولات جدید شما بلافاصله توسط ما ارسال خواهد شد. پست در صورت دریافت محصولات با بسته های بار آسیب دیده مسئولیتی در قبال آسیب یا کمبود محصولات ندارد.

15. تمامی این شرایط و ضوابط تابع قوانین ترکیه است.

برای زبان انگلیسی یا گزینه های زبان دیگر